Městys Březová

Adresa: Březová č.p. 106
747 44 Březová

Městys Březová

Kampaň firmy Labtech zaměřující se na obyvatele, kteří provozují vlastní studny

Kampaň firmy Labtech zaměřující se na obyvatele, kteří provozují vlastní studny 1

Článek firmy Labtech o tom, jak pečovat o studny

Jaro – období, kdy je dobré zjistit kvalitu vody ve studni

Převážná většina obyvatel České republiky je zásobována pitnou vodou z veřejných vodovodních sítí, ale z důvodů neustále se zvyšujících nákladů spojených s odběrem a využíváním vody z veřejných sítí se vhodnou alternativou pitné vody stává vlastní studna.

Kvalita studniční vody se může během zimního období rapidně zhoršit. Možných příčin je několik, ale za nejdůležitější lze považovat tání sněhu, vyšší srážkovou aktivitu, dále lze zmínit přítomnost napadaného listí, výskyt drobných živočichů a jiného organického materiálu. Neméně důležitým aspektem je i umístění studny na pozemku, zejména pokud se v její blízkosti nacházejí žumpa, chov hospodářských zvířat anebo např. hnojené pole.

Využívání vlastního zdroje pitné vody se může zdát snadné a bezproblémové, ale hlavní úskalí spočívá v kvalitě vody. Člověku se může voda jevit vzhledově čirá a chutná, avšak i přesto může být závadná, neboť zejména chemické a mikrobiologické znečištění nejsme svými smysly schopni rozeznat. I když není povinnost kontrolovat kvalitu vody ve studni, je důležité si uvědomit, že voda může obsahovat celou řadu nežádoucích látek (bakterie, těžké kovy, pesticidy, atd) s negativním účinkem na lidský organismus. Pro ochranu nejen svého zdraví, ale i zdraví celé rodiny je vhodné provádět pravidelnou kontrolu alespoň jednou ročně.

Laboratorní rozbor pitné vody dle vyhlášky č. 252/2004 Sb. smí provádět pouze akreditovaná laboratoř. Jednou z těchto laboratoří je i laboratoř LABTECH s.r.o. s pobočkou v Paskově.

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej.

Svátek má Soňa

Zítra má svátek Taťána

Povodňový plán obce

Rozpis zápasů

Logo Moravskoslezský kraj

Třídíme, má to smysl.

třídíme!!!

Jak třídit

jak třídit

Veřejné zakázky

logo profil zadavatele - vhodné uveřejnění

Portál VHODNÉ UVEŘEJNĚNÍ

Návštěvnost:

CELKEM:1381906

Informace, které by
vás mohly zajímat…

Svoz odpadu

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Vzdělávací portál