Městys Březová

Adresa: Březová č.p. 106
747 44 Březová

Městys Březová

Výstavba proměnného dopravního značení a meteostanice na silnici č. I/57 mezi Březovou a obcí Vrchy 2

Informace o instalaci zařízení sloužících k přehledu počasí na silnici č. I/57

Jedná se o akci PDZ (proměnné dopravní značení) a meteostanice na silnicích I. tříd v MSK, v rámci které došlo k výstavbě PDZ a meteostanice v lokalitě Březová.

Účelem stavby meteostanice je získávání údajů o stavu vozovky a monitorování kritického místa komunikace, kde existuje zvýšené riziko zhoršené sjízdnosti komunikace vlivem náhlé změny povětrnostních podmínek a možnost namrzání vozovky. Stavbou stanice je zajištěno získání meteorologických dat a jejich zpracování a distribuce na dispečink zimní údržby a odesílání informací na proměnné dopravní značení.

Jde o systémy, které poskytují aktuální a podrobné informace o povětrnostních podmínkách. Jde tedy o sílu větru, teplotu a vlhkost vzduchu anebo míru srážek. Dále poskytují aktuální informace o stavu vozovky, čímž pomáhají k rychlé identifikaci kritických situací na silnici, a dovedou tedy motoristy včas varovat před nebezpečnou situací.

Zájmové území tvoří úsek silnice I/57 mezi obcí Březová a městem Fulnek, kde bude osazena 1 meteostanice doplněná dvěma PDZ. Jedno PDZ na území obce Březová – část Jančí a jedno na území města Fulnek. Náklady za lokalitu Březová 5 mil. Kč s DPH.

Od poloviny měsíce listopadu probíhá na všech lokalitách zkušební provoz, ostrý provoz plánujeme od ledna. Cena s DPH činí 24 mil. Kč za celou akci.

Když skřivánek v únoru zpívá, brzy se pod nosem slívá.

Je-li mráz na svatého Gabriele, bývají žně veselé.

Svátek má Alexandr

Zítra má svátek Lumír

Povodňový plán obce

Rozpis zápasů

Logo Moravskoslezský kraj

Třídíme, má to smysl.

třídíme!!!

Jak třídit

jak třídit

Veřejné zakázky

logo profil zadavatele - vhodné uveřejnění

Portál VHODNÉ UVEŘEJNĚNÍ

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:168
TÝDEN:470
CELKEM:1371734

Informace, které by
vás mohly zajímat…

Svoz odpadu

Únor 2024

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Vzdělávací portál

logo záchranný kruh