Aktuální informace - Havárie na vodovodním řadu v Leskovci

aktuální informace o odstraňování havárie na vodovodním řadu v Leskovci

HAVÁRIE NA VODOVODNÍM ŘADU V LESKOVCI

Upozorňujeme občany, že na obecním vodovodním řadu v Leskovci došlo k havárii, v jejímž důsledku vytekla všechna voda z vodovodu i z věžového vodojemu.

Takže byl vodovod ráno bohužel bez vody a dodávka pitné vody v Leskovci tak byla přerušena.

Ihned po zjištění započali zaměstnanci městyse zjišťovat místo možné havárie. Zjistili, že k havárii došlo blízko domu č. p. 67.

Na 10:30 hodin byla sjednán příjezd techniky, za pomocí které by mělo také dojít k odstranění poruchy.

Zároveň bylo s firmou SmVaK Ostrava a.s. sjednáno náhradní zásobování vody v Leskovci přivezením několika cisternových vozidel a její dopravy za pomoci hasičů do věžového vodojemu a do úpravny vody, AVŠAK POUZE DO 15. HODINY.

Aktuálně je porucha odstraněna, přivezená voda zaplnila zavzdušněné potrubí vodovodu, avšak voda ve věžovém vodojemu nedostačuje na to, aby ji lidé ve svých domácnostech mohli používat.

VODA PŘIVEZENÁ DO VĚŽOVÉHO VODOJEMU ZAPLNILA ZAVZDUŠNĚNÉ POTRUBÍ VODOVODU A TÍM SPLÁCHLA A ROZVÍŘILA KAL V POTRUBÍ. Z TOHOTO DŮVODU JE VODA ZAKALENÁ A NEDOPORUČUJEME JI UŽÍVAT, JAKO PITNOU, ALE POUZE JAKOU UŽITKOVOU K POUŽITÍ NA SOCIÁLNÍCH ZAŘÍZENÍCH.

´ŽÁDÁME VŠECHNY OBČANY LESKOVCE, ABY POKUD JE TO MOŽNÉ, DNES VODU Z VODOVODU VŮBEC NEPOUŠTĚLI A UŽ VŮBEC VODU NEODKALOVALI. TÍM BY DOŠLO POUZE K ODTEČENÍ UŽ TAK MALÉHO MNOŽSTVÍ VODY VE SPOTŘEBIŠTI.

V ZÍTŘEJŠÍCH RANNÍCH HODINÁCH, POKUD NEBUDOU NA SVÝCH PORUCHÁCH, PŘIVEZOU ZAMĚSTNANCI SmVaKu NĚKOLIK CISTEREN (3-4 CISTERNY), ABY BYL ALESPOŇ Z ČÁSTI VĚŽOVÝ VODOJEM NAPLNĚN. VÍCE CISTEREN NÁM SMVAK NEDOVOLÍ PŘIVÉZT.

PROSÍME O MAXIMÁLNÍ MOŽNÉ ŠETŘENÍ S VODOU VE VODOVODU, ABY OPĚT NEDOŠLO JEJÍM SPOTŘEBOVÁNÍM KE ZAVZDUŠNĚNÍ VODOVODU. ODKALOVÁNÍ VODOVODU A V DOMÁCNOSTECH BUDE MOŽNÉ, AŽ O TOM BUDEME INFORMOVAT. TO BUDE V PŘÍPADĚ, ŽE BUDEME MÍT PRO VODOVOD LESKOVEC DOSTATEK VODY VE SPOTŘEBIŠTI A VE VĚŽOVÉM VODOJEMU.

DALŠÍ INFORMACE PŘINESEME BĚHEM ZÍTŘEJŠÍHO SOBOTNÍHO DNE.

Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

Pavel Schneider, starosta městyse

Vytvořeno: 3. 1. 2020