Informace o zahájení výměny vedení NN v části Jančí firmou MSEM,a.s., a oznámení o době nefukčnosti veřejného osvětlení v Jančí

informace o výměně vzdušného vedení nízkého napětí firmou MSEM, a.s., a oznámení doby, po kterou nebude v Jančí fungovat veřejné osvětlení

Informace o zahájení stavby firmy ČEZ Distribuce a.s., zhotovitelem stavby MSEM, a.s., Frýdek - Místek,

týkající se výměny vedení NN za izolovaný vodič v části Jančí

Firma MSEM začala v Jančí výměnu části vzdušného neizolovaného vedení NN za vzdušné izolované vedení NN. Součástí výměny vedení jsou i železobetonové sloupy.

O zahájení prací dala realizující firma MSEM, a.s. z Frýdku - Místku na úřad městyse vědět teprve včera 3.11.2020 a zároveň nás požádala, aby městys zajistil na rekonstruovaném úseku demontáž technologií veřejného osvětlení, včetně vedení, a také hnízd bezdrátového rozhlasu a také jejich umístění  na nové sloupy. Přitom se jedná o významně dlouhý úsek, včetně rozvaděče, o délce cca 300 běžných metrů. Investorem výměny vzdušného vedení NN je firma ČEZ Distribuce a.s. z Děčína.

Vzhledem k tomu, že jsme informaci o zahájení uvedené výměny obdrželi až 3.11.2020, žádná z firem, které nám servisují ať už veřejné osvětlení, nebo bezdrátový rozhlas není schopna v tak krátkém termínu reagovat a přemístit cca 300 bm vedení napájení veřejného osvětlení, včetně rozvaděče pro jeho ovládání, několik svítidel veřejného osvětlení a také hnízda bezdrátového rozlasu.

Proto Vás informuji, že vzhledem k výše uvedenému bohužel nebude v Jančí veřejné osvětlení v provozu od dnešního dne 4.11.2020 do příštího pátku 13.11.2020.

Na naše dodavatele budeme stále naléhat, aby nastoupili na námi objednané práce co nejdříve. V takovém případě informujeme občany, že veřejné osvětlení bude zprovozněno již dříve.

Kdybychom na úřadě informaci o zahájení výměny vzdušného vedení v části Jančí věděli alespoň týden s předstihem, dokázali bychom práce související s veřejným osvětlením a bezdrátovým rozhlasem naplánovat a firmy provádějící práce na veřejném osvětlení a rozhlase by dokázali reagovat a mohli by přemístění technologií v Jančí provést.

Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

starosta městyse

Vytvořeno: 4. 11. 2020