Lidé mají právo na volný průchod krajinou, odmítl soud celoroční uzavření obory na Opavsku

info z portálu novinky.cz

Lidé mají právo na volný průchod krajinou, odmítl soud celoroční uzavření obory na Opavsku

Díky advokátce městyse Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová​ odmítl nejvyšší správní soud v Brně kasační stížnost proti rozsudku Krajského soudu v Opavě a rozhodl, že lidé mají právo na volný průchod krajinou, čímž odmítl celoroční uzavření obory Jelenice.

Připomeňme, že městys Březová společně s městem Vítkov a městem Hradec nad Moravicí v minulosti projevovali nesouhlas s uzavřením obory Jelenice. Městys Březová inicioval společné podání žaloby  ke Krajskému soudu v Ostravě, který na podzim roku 2020 opatření obecné povahy zamezující veřejnosti vstup do obory zrušil.

Společnosti GroCredit a Opavská lesní proti rozsudku podaly kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně, který ji dnes zamítl.

Snad se už obora Jelenice brzy zase otevře veřejnosti.

Paní magistro, moc děkujeme!!!

Článek si můžete přečíst na tomto odkaze.

zdroj:    novinky.cz

Vytvořeno: 7. 1. 2022