Obora Jelenice - podání podnětu městysem k zahájení řízení o odstranění překážky z komunikace

další info o záležitosti uzavření obory Jelenice

Na základě toho, že do dnešního dne Nejvyšší správní soud v Brně nerozhodl ve věci kasační stížnosti vlastníky obory Jelenice, Městys Březová podal dne 11. 5. 2021 podnět k věcně a místně příslušnému silničnímu správnímu úřadu podnět k zahájení řízení o odstranění pevné překážky na komunikaci, kterou umístili na svém majetku subjekty GroCredit a.s. a Opavská lesní a.s. a znemožnili tak trvale průjezd přes oboru Jelenice. Městys Březová poskytl silničnímu správnímu úřadu všechny dostupné podklady pro předmětné řízení.

Mimo to z naší iniciativy podal v minulosti Městys Březová, Město Vítkov i Město Hradec nad Moravicí společně ke Krajskému soudu v Ostravě návrh na zrušení opatření obecné povahy Zákaz vstupu do obory Jelenice. Krajský soud v Ostravě návrhu vyhověl a zrušil vydané opatření obecné povahy.

Společnosti GroCredit a.s. a Opavská lesní a.s. podaly k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně kasační stížnost a zároveň také podaly návrh na přiznání odkladného účinku kasační stížnosti. Nejvyšší správní soud zamítl návrh na přiznání odkladného  účinku kasační stížnosti.

Do dnešního dne ještě Nejvyšší správní soud v Brně nerozhodl ve věci kasační stížnosti.

Zde si můžete přečíst otevřený dopis starosty Města Vítkova předsedovi představenstva firmy Opavská lesní a.s. z 17. 6. 2021

Zde si můžete přečíst reakci předsedy představenstva firmy Opavská lesní a.s. na otevřený dopis starosty Města Vítkova z 21. 6. 2021

O vývoji situace Vás budeme postupně informovat.

starosta městyse

Vytvořeno: 23. 6. 2021