Výzva k nošení roušek, dodržování povinné karantény, nevycházení seniorů a nabídka nákupů dobrovolníky - Městys Březová

výzva a oznámení

Žádám občany, aby vzhledem k současným okolnostem vycházeli ze svých domovů a pohybovali se na veřejnosti pouze v nezbytně nutných případech.

Zároveň Vás všechny vyzývám, abyste, kdykoli kdy opustíte svůj domov používali po celou dobu všichni roušky k zakrytí úst a nosu (dýchacích cest), byť by byly jen improvizované.

Vše podle hesla:   Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě!

Dále vyzývám Vás všechny, kteří jste v posledních 2 týdnech přijeli ze zahraničí, dodržujte, prosím, důsledně povinnou karanténu, včetně všech osob ve společné domácnosti!

Dále oznamuji, že včera 17. 3. 2020 se na Opavsku objevil první případ nakažení koronavirem SARS-CoV-19, a to v Hradci nad Moravicí.

Více o případu se dozvíte zde.

Také žádám všechny seniory starší 65 let, aby pokud je to možné, vůbec nevycházeli ze svých domovů. Pokud budou muset vyjít ven, aby za všech okolností měli překryty ústa a nos rouškou, bavlněným šátkem, šálem či nákrčníkem.

Starší lidé, starší 65 let, kteří jsou nejvíce ohroženi, či lidé, kteří budou v budoucnu v karanténě, a nemají možnost si nakoupit potraviny či obstarat léky prostřednictvím známých či příbuzných, se mohou obrátit přímo na mě nebo na pracovnice Úřadu městyse Březová na tel. čísle 556 307 017. Záležitost budeme řešit.

Buďme, prosím, k sobě ohleduplní, odpovědní, disciplinovaně dodržujme všechna nařízená opatření, abychom celou situaci úspěšně zvládli.

Předem děkuji a přeji Vám všem hojnost všeho dobrého, především zdraví!!!

starosta městyse Březová

Vytvořeno: 18. 3. 2020