Aktuálně - SENIOR TAXI v MĚSTYSI BŘEZOVÁ

SENIOR TAXI v MĚSTYSI BŘEZOVÁ 1

Oznámení o nové službě v našem městysi

Od počátku roku 2024 bude v našem městysi fungovat zvýhodněná přeprava osob starších 65+ nebo tělesně handicapovaných včetně poskytování doprovodných služeb spočívajících především v poskytování všestranné pomoci asistence přepravovaným osobám tzv. SENIOR TAXI.

Tuto službu mohou využívat osoby, které mají na území Městyse Březová (a jeho místních částí: LESNÍ ALBRECHTICE, LESKOVEC, GRUČOVICE, JANČÍ),

trvalý pobyt, jsou starší 65 let, nebo se prokážou platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.

Službu SENIOR TAXI bude v Městysi Březová poskytovat přepravce Radek Švábek a lze ji objednat na telefonním čísle +420 732 726 773, a to nejpozději 48 hodin před plánovanou jízdou.

Podmínky pro využívání služby SENIOR TAXI

Služba SENIOR TAXI: je určená pro osobní přepravu osob starších, nemocných či jinak handicapovaných (dále jen „Přeprava“), a to včetně poskytování doprovodných služeb spočívajících v poskytování všestranné pomoci a asistence přepravovaným osobám. V rámci Městyse Březová mohou tuto službu využívat osoby, které mají trvalý pobyt v BŘEZOVÉ nebo v místních částech LESNÍ ALBRECHTICE, LESKOVEC, GRUČOVICE a JANČÍ.

Služba bude poskytována osobám: (dále jen „Klienti“), které nejpozději v okamžiku zahájení Přepravy budou mít:
• na území Březové nebo jeho místních částech nahlášen trvalý pobyt,
• věk 65+ let nebo se prokážou platným průkazem ZTP nebo ZTP/P

Přeprava bude Klientům poskytována dle následujících podmínek:
Každý Klient má nárok na max. 6 jízd za kalendářní měsíc. Cena za Přepravu se v případě zahájení přepravy na jednom místě, v délce max. 25 km a poskytnutí přepravy max. 4 osobám (včetně případného doprovodu), hradí pouze jednou, a to ve výši 20 Kč. V případě každého dalšího nástupu na jiném místě, každý takový Klient uhradí Přepravci paušální odměnu ve výši 20 Kč.
Cena za každý 1 KM skutečně ujeté vzdálenosti nad 25 KM činí 16 Kč a je v případě přepravy více klientů hrazena pouze za 1 Klienta a Klienti se na tom podílí rovným dílem. Cena za každých 15 minut čekání nad prvních 30 minut činí 25 Kč (prvních 30 minut čekání je zdarma). Přeprava je poskytovaná pouze v pracovních dnech v době od 6.00 do 16.00 hod. Přepravu klient objednává telefonicky a to nejpozději 48 hod před plánovanou přepravou. Potvrzení či odmítnutí objednávky poskytovatel uskuteční do 24 hod. od doručení objednávky.

Přepravce se spolu s Přepravou zavazuje poskytnout bezúplatně i následující služby:
a) Přeprava osob(y) blízké Klientovi.
b) Při zahájení i ukončení Přepravy, vyzvednutí a doprovod Klienta až do jeho bytu/domu.
c) V případě potřeby poskytnutí vlastního invalidního vozíku.
d) Poskytnutí doprovodu a asistence na místě určení.
e) Poskytnutí asistence při vyřizování běžných záležitostí Klienta na úřadech či na poště, v lékárně apod.