Aktuálně - Výstavba proměnného dopravního značení a meteostanice na silnici č. I/57 mezi Březovou a obcí Vrchy

Výstavba proměnného dopravního značení a meteostanice na silnici č. I/57 mezi Březovou a obcí Vrchy 2

Informace o instalaci zařízení sloužících k přehledu počasí na silnici č. I/57

Jedná se o akci PDZ (proměnné dopravní značení) a meteostanice na silnicích I. tříd v MSK, v rámci které došlo k výstavbě PDZ a meteostanice v lokalitě Březová.

Účelem stavby meteostanice je získávání údajů o stavu vozovky a monitorování kritického místa komunikace, kde existuje zvýšené riziko zhoršené sjízdnosti komunikace vlivem náhlé změny povětrnostních podmínek a možnost namrzání vozovky. Stavbou stanice je zajištěno získání meteorologických dat a jejich zpracování a distribuce na dispečink zimní údržby a odesílání informací na proměnné dopravní značení.

Jde o systémy, které poskytují aktuální a podrobné informace o povětrnostních podmínkách. Jde tedy o sílu větru, teplotu a vlhkost vzduchu anebo míru srážek. Dále poskytují aktuální informace o stavu vozovky, čímž pomáhají k rychlé identifikaci kritických situací na silnici, a dovedou tedy motoristy včas varovat před nebezpečnou situací.

Zájmové území tvoří úsek silnice I/57 mezi obcí Březová a městem Fulnek, kde bude osazena 1 meteostanice doplněná dvěma PDZ. Jedno PDZ na území obce Březová – část Jančí a jedno na území města Fulnek. Náklady za lokalitu Březová 5 mil. Kč s DPH.

Od poloviny měsíce listopadu probíhá na všech lokalitách zkušební provoz, ostrý provoz plánujeme od ledna. Cena s DPH činí 24 mil. Kč za celou akci.