MASOPUST

V polovině února 2010 se již tradičně konal masopustní průvod masek. Průvodu se v tomto roce zúčastnilo 20 masek, 1 živý kůň a 4 muzikanti. Stejně jako i jiné roky nás během průvodu doprovázela kapela Oderanka.  Před půlnocí se konal tradiční obřad pochování basy.

MAŠKARNÍ PLES

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat maškarní ples pro děti v naší obci. Pro děti jsme si připravili zábavu ve formě společných tanečků, soutěží a her. Nechybělo ani kolo štěstí za drobné ceny.

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

Stejně jako v loňském roce jsme u příležitosti připomenutí si osvobození naší obce, uspořádali lampiónový průvod. Děti se svými rodiči se sešli u svatého kříže a se zapálenými lampióny se vydali naší vesnicí až na hřiště. Tam si starosta našeho sboru připravil krátký proslov o tom, jak osvobozování naší republiky probíhalo dle pamětníků v naší obci a okolí. Jako vzpomínku na občany, kteří se tohoto osvobozování účastnili a již nejsou mezi živými, jsme uctili symbolickou minutou ticha. Následně se zapálil připravený oheň a pokračovala volná zábava.

VVH

Dne 22. ledna 2011 se uskutečnila výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů v Jančí.