Městys Březová

Městys Březová

Zpráva o činnosti za rok 2008

MASOPUST

V sobotu 2.února 2008 se již tradičně konal masopustní průvod masek obcí. Kdo měl chuť a náladu se dobře pobavit, oblékl se do masky a vyrazil na průvod. Během průvodu, kdy se masky zastavily u každého domu, jim k veselému poskakování a tanci hrála skupina Oderanka.

Večer se občané naší vesnice sešli na zábavě v místní škole. Před půlnocí se sálem vydal smuteční průvod s basou a celým procesím, které tvořili hasiči nesoucí basu, plačky, farář a jeho dva pomocníci. Stejně jako každý rok jsme si vyslechli hříchy našich spoluobčanů a velice dobře se pobavili. Na konec jsme basu pochovali a zábava pokračovala až do ranních hodin.

MDŽ

K významnému dni Mezinárodnímu dni žen, si naše mladé hasičky společně se sportovci připravili pro místní ženy krásný kulturní zážitek. V místní škole uspořádali společenskou akci, na kterou pozvali ženy, maminky, babičky a tetičky, aby přišly oslavit svůj svátek. Při této příležitosti si připravily pásmo scének, básniček, písniček a pohádek. Na úvod si s ženami připil skleničkou vína pan Jan Vícha, který ženám popřál hodně štěstí a zdraví. Do programu zapojili i místní děti, které se toho účastnily moc rády, a velice se jim to povedlo. Za přispění obce Březová připravili organizátoři pro ženy malé pohoštění a kytičku. Za tento finanční dar obci Březová velice děkujeme. Akce to byla moc hezká a všem ženám se moc líbila, o čemž svědčil bouřlivý potlesk během všech vystoupení.

NÁMĚTOVÉ CVIČENÍ

V červnu proběhlo pravidelné námětové cvičení celého okrsku Březová. Tentokrát se konalo v Jančí. Na točně autobusu byl nástup všech jednotek okrsku Březová, kde velitel okrsku pan Gebauer, vysvětlil postup zákroku. Následně se jednotky rozjeli na dané místo u rybníka v Jančí, kde probíhal zákrok hašení kravína.

HASIČSKÉ SOUTĚŽE

V roce 2008 jsme se zúčastnili těchto soutěží:

V květnu, a to 24.5., jsme se zúčastnili obvodového kola v Jelenicích, kde naše mužstva žen i mužů vybojovala krásné 2.místo.

6.července jsme se zúčastnili soutěže o pohár starosty obce Březová, kde jsme se umístili na 12.místě.

OSLAVY 120 LET OD ZALOŽENÍ SDH JANČÍ

V letošním roce náš sbor oslavil 120 výročí od svého založení. Oslavám předcházely náročné přípravy, aby vše bylo zajištěno správně. V den oslav proběhla slavnostní schůze za účasti pozvaných hostů z okresu a z ostatních SDH. Poté následoval oběd a odpoledne se konalo zábavné odpoledne na hřišti s programem pro občany. Hasiči z Vítkova si připravili ukázku zásahu k hořícímu autu, členové našeho sboru si připravili ukázku požárního útoku, ukázku své práce předvedli kynologové se svými psy a vystoupily i oldies mažoretky z Kajlovce. K poslechu hrál dechový sbor a večer se konala diskotéka.

Spolky & sdružení

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Mrzne-li na svatého Vitala, mrzne ještě 40 dní.

Svátek má Vlastislav

Zítra má svátek Robert

Povodňový plán obce

Rozpis zápasů

Logo Moravskoslezský kraj

Třídíme, má to smysl.

třídíme!!!

Jak třídit

jak třídit

Veřejné zakázky

logo profil zadavatele - vhodné uveřejnění

Portál VHODNÉ UVEŘEJNĚNÍ

Návštěvnost:

Informace, které by
vás mohly zajímat…

Svoz odpadu

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Vzdělávací portál